Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Röportajlar arrow Değerli Ali Çelik Üstadımız İle Köy Şenliğimiz Üzerine Yaptığımız Değerlendirmeler
Değerli Ali Çelik Üstadımız İle Köy Şenliğimiz Üzerine Yaptığımız Değerlendirmeler Yazdır E-posta

ALİ ÇELİK:
Önümüzdeki yıl etkinliğin “KARGALI KÖYÜ; KÜLTÜR, DAYANIŞMA VE KALKINMA DERNEĞİ'' çatısı altında olmasını çok doğru buluyorum. Kültürümüzü sonraki kuşaklara aktarmak ve devamını sağlamak herkesin sorumluluğunda olmalıdır. Dernek çatısı altında toplanarak tüzel kişiliğimizin olması; birlik ve beraberliğimizdeki gücümüze güç katacaktır. bu yüzden, başta yakın akrabalarıma çağrıda bulunuyorum; tüm dostların derneğe üye olması, köyümüzün kültürel olarak gelişmesine faydalı olacaktır. cem hocama teşekkür ediyorum.

ERDEM CEM ŞAHİN:
Çok teşekkür ediyorum Ali Abim. Hep söylüyoruz, tek tek kişiler bir kültürü ne oluşturabilir ne aktarabilir ne de geliştirebilirler. Evet, bir kişi başkalarına göre daha fazla eser bırakabilir ama bu sadece denizde bir damladır. Önemli olan kitle olarak belli bir insan ortalamasına, belli bir insan kalitesine ulaşmaktır. Kültür, ancak insan topluluklarının ortak yaşantılarıyla ve birikimleriyle gelişebilir. Bir kültürü gelecek kuşaklara aktarmak kadar onu geliştirerek aktarmakta önemlidir diye düşünüyorum. Bu nedenle bizler kişiler olarak, elimizden gelen katkıyı sunduktan sonra bir gün sahneden çekileceğimizin bilincinde olmalıyız. Kişiler geçicidir, ama kurumlar ve eserler kalıcıdır söyleminin ardında bu düşünceler yatıyor. İster resmi olsun ister gayrı resmi olsun, birtakım kurumlarımızı oluşturmalı ve onları hızla geliştirmeliyiz. Gelecek kuşaklara, insanımızı yükseltmeye ve belli hedeflere ulaşmaya hizmet edecek bu altyapıyı hazırlamalıyız.

Biz Köy Şenliği olgusuna, bu bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Yoksa köy şenliğinde amacımız hoşça vakit geçirip kurtlarımızı dökmek değil. Bu nedenle sevgili Ali Abim, sizin gibi kendisini her alanda çok iyi yetiştirmiş, yalnızca Tahtacı kültüründe takılıp kalmamış birtakım evrensel değerleri ve bakış açısını da kendi kültürüyle harmanlamış örnek insanlara ihtiyacımız var. Bizim çocuklarımıza sunacağımız insan modelini belirleyip çizmeye ihtiyacımız var. Bizim, kendi kültürümüzü bilimsel veriler ışığında oturup değerlendirmeye, kendimizi tanımaya ihtiyacımız var. Bizim, kültürümüzdeki zayıf ve güçlü yönleri öğrenmeye ihtiyacımız var. Bizim, kendinden başkasını düşünmeyen, ne kadar toplum yararına çalışıyormuş gibi görünürse görünsün aslında her şeyi kendisi için yapan insan tipini ayıklamaya ihtiyacımız var.

Dernek adına yaptığım konuşma için yaptığın değerlendirme bana bu açıklamaları yapma fırsatı sundu. Çok teşekkür ediyorum. Ve bunun bir girizgâh olmasını diliyorum. Burada yaptığımız yorumları bütün olarak tekrar paylaşacağım köy sayfasında. Sizin ve isteyen tüm canların eleştiri ve yorumlarını bekliyorum.

ALİ ÇELİK:


Cem kardeşim, güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Amaçlanan ve ulaşılması için yapılması gereken samimi görüşlerine tamamen katılıyorum. Sizlerin, köyün, daha çok içinde olmanız, ilişkileri daha iyi tahlil etmenizi sağlıyor. Dolayısıyla etkinlik için yorumlarınız sonucunda edindiğim izlenim, amaçlanan hedefe birkaç adım daha yaklaşıldığını görüyorum. Buda sizler gibi değerli insanların özverili katkılarıyla gerçekleştiği ortada. Bundan sonrada daha çok, güzel birlikteliklerin yaşanacağını düşüyorum. Güzel fikirlerin ve katkıların için tekrar teşekkürler. Sevgiler, selamlar..

 

Röportajlar

Değerli Ali Çelik Üstadımız İle Köy Şenliğimiz Üzerine Yaptığımız Değerlendirmeler

RöportajlarALİ ÇELİK:
Önümüzdeki yıl etkinliğin “KARGALI KÖYÜ; KÜLTÜR, DAYANIŞMA VE KALKINMA DERNEĞİ'' çatısı altında olmasını çok doğru buluyorum.

 

Kargalı Köyü Derneği

Duyurular

DERNEK GENEL KURUL İLANI

DERNEK ÜYELİK AİDATINI ÖDEMEYENLER ÜYELİKTEN ÇIKARILACAKTIR  Dernek Üyelik aidatını ödemeyenlerin çıkarılması

DERNEK HESAP NUMARALARIMIZ Bağışlarınız ve üyelik aidatlarınız için

Üye Girişi

Üye Girişi

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
İsmail KARHAN
TÜM KARGALI KÖYÜ SAKİNLERİNİN YENİ YILIN
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Okuyucu Yorumları

İstatistikler

Ziyaretçiler: 3571634

Anketler

Kimler Sitede


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi