Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Hüseyin ÖNDER arrow KİMLİĞİMİZ, BENLİK VE BİLİNÇ
KİMLİĞİMİZ, BENLİK VE BİLİNÇ Yazdır E-posta
 Başarılı başarısız, sağlıklı sağlıksız, eğitimli eğitimsiz, zengin yada yoksul benzer durumlar, yaşamımızda önemlidir ve fark yaratırlar. Bunlardan daha önemlisi, benlik duygumuzun ötesindeki tanrısal varlığımızın özünü bulmaktır.

Yaşamımızın koşullarını düzenleyerek değil, kim olduğumuzu idrak ederek, huzura kavuşabiliriz. Kim olduğumuzu bilmediğimizde,zihinle özdeşleşmiş bir benlik yaratıp, onun emrine girer, sonrada onu korumaya, beslemeye ve güçlendirmeye çalışırız.

Yaşamımız, arzu ve korkunun yönettiği bir dünya haline gelir.

İnsanlar kim olduklarını genelde bilmezler, bunu nerden anlıyoruz, kullandıkları ifadelerden, "O yaşamını kaybetti", " Benim yaşamım" deriz. Gerçek şu ki; siz ve sizin dışınızda ayrı bir yaşamınız yoktur. Siz yaşamın kendisiniz. Siz evreni kaplayan diğerleri gibi, geçici forma bürünen, tek bir bilinç, yaşamsınız.

Kim olduğunu bilmek arayışında olanlar, zaman gereksinimi duyarlar, buna inanıyorsanız bu doğrudur. Zamana gereksiniminiz olmadığının farkına varıncaya kadar. Kim olduğunuzu bilmek, yaşam öykünüz, benliğiniz ve formunuz ötesinde kim olduğunuzun farkına varmaktır. Bunun içinde zamana gereksinim yoktur.

Bir deneyim yaşadığınızda, bu size acı yada zevk verici olabilir. Bunun farkına varırsınız.Gerçek olan şudur ki; siz o deneyimin farkında olan kişi değilsiniz. Onun vasıtasıyla kendini ifade eden, bilinçsiniz. diğer bir söylemle, her şeyin onun vasıtasıyla bilindiği, bilinçsiniz.

Kendinizi, içinde olayların geliştiği, farkındalık olarak bilirseniz, bağımlılıktan, koşullanmışlıktan kurtulur özgürleşirsiniz, olanlar ve olmayanlar sizin için önemli olmazlar.

Gerçekte kim olduğunuzu bildiğinizde,kalıcı ve canlı bir huzur hissedersiniz. Bu kendinizi formun ötesinde bilmenin sonucudur.

Bilinç, fiziksel, düşünce ve saf bilinç olarak görülebilir. tıpkı suyun katı,sıvı ve gaz olabilmesi gibi. Sizde kendinizi o şekilde bildiğinizde, kendinizi her şeyde görebilirsiniz.

Bu şekilde bilinç de sizin vasıtanızla kendisini tanımış olur.

 

 

 

Kargalı Köyü Derneği

Duyurular

DERNEK GENEL KURUL İLANI

DERNEK ÜYELİK AİDATINI ÖDEMEYENLER ÜYELİKTEN ÇIKARILACAKTIR  Dernek Üyelik aidatını ödemeyenlerin çıkarılması

DERNEK HESAP NUMARALARIMIZ Bağışlarınız ve üyelik aidatlarınız için

Üye Girişi

Üye Girişi

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
İsmail KARHAN
TÜM KARGALI KÖYÜ SAKİNLERİNİN YENİ YILIN
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Okuyucu Yorumları

İstatistikler

Ziyaretçiler: 3571769

Anketler

Kimler Sitede

Şu anda 1 misafir bağlı

KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi