Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Coğrafi Yapı arrow Genel Coğrafi Yapı
Genel Coğrafi Yapı Yazdır E-posta

Kargalı Köyü Koçaş dağının Kuzey yamacında kurulmuş şirin bir orman köyüdür. Gölhisar’ a uzaklığı 10 km olup, Burdur iline olan uzaklığı 95 km dir. Kargalı köyünün doğusunda Hisarardı Köyü (3km) Güneyinde Kuşdili Köyü ( 4 km), Batısında Karapınar Köyü ( 4 km ) ile Gölhisar ( 10 km ) bulunmaktadır. Rakımı 920 olan Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş iklimine sahip orman kenarı bir köydür. Büyük çabalar sonucunda 6 km’ lik Stabilize yol asfaltlanmıştır. Köy batıya doğru 6 km’lik yol ile Dirmil-Gölhisar asfaltına bağlanmıştır. Köyde ulaşım sorunu yoktur. Göl kenarı köylerin Kargalı üzerinden Gölhisar’ a geçtiği için ulaşım çok rahattır. Armutluk, Körkuyu, Sığır yolu, Yağpınarı, Hazineler, Göl, Köy içi elma deresi, Çayırcık, Kızılçukur, Gözlengeç ve Değirmenbaşı semtlerinde mevcut 2000 dekar arazisi vardır. Genelde köylüler toprak sahibidir.

Köy sağlıklı içme suyuna 1994 yılında kavuşmuştur. Yağpınar mevkisinden sondajlama ile elde edilen su sağlıklı bir sudur. 1991 yılında köye tam otomatik telefon gelmiştir.

Köyde kanalizasyon çalışmaları tamamlanmıştır. Bunun yanında dere ıslah çalışmaları devam etmektedir.
 

Kargalı Köyü Derneği

Duyurular

DERNEK GENEL KURUL İLANI

DERNEK ÜYELİK AİDATINI ÖDEMEYENLER ÜYELİKTEN ÇIKARILACAKTIR  Dernek Üyelik aidatını ödemeyenlerin çıkarılması

DERNEK HESAP NUMARALARIMIZ Bağışlarınız ve üyelik aidatlarınız için

Üye Girişi

Üye Girişi

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
İsmail KARHAN
TÜM KARGALI KÖYÜ SAKİNLERİNİN YENİ YILIN
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Kaybettiklerimiz

Sanal Mezarlık

Okuyucu Yorumları

İstatistikler

Ziyaretçiler: 3185880

Anketler

Kimler Sitede


KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi